Деталі з титанового сплаву для медичного обладнання
Спинальний імплантат ламається при 14 000 циклах навантаження під час випробування на втому PMDA. Ваші 8-місячні кіоски для виходу на ринок Японії. Інструмент вартістю 340 000 євро простоює. Основна причина: відхилення стінки різьби на 0,03 мм від 3-осьового ЧПК — мав бути 5-осьовий. Це різниця між постачальником, який цитує «титанові деталі», і тим, хто розуміє ASTM F136 потік зерен для несучих імплантатів. China Super Tech Co., Ltd. виробляє цю відмінність.
- Введення продукту
Чому титан забезпечує те, чого не може сталь
Титан забезпечує комбінацію, яку не може відтворити нержавіюча сталь або кобальт-хром: біосумісність, що відповідає цитотоксичності ISO 10993, міцність--вага на 40% вище, ніж 316L, і модуль пружності (110 ГПа для Ti-6Al-4V) ближче до кортикальної кістки (12-18 ГПа), ніж нержавіюча сталь сталь 193 ГПа - зменшує екранування напруги, що спричиняє резорбцію кістки.
Для виробників медичного обладнання в Німеччині, Японії, Індії та Південно-Східній Азії титан є обов’язковою нормативною умовою, а не матеріальним вибором. Імплантати ЄС MDR класу IIa+ потребують ISO 10993-1:2018. PMDA Японії вимагає повідомлення MHLW 169. CDSCO Індії дотримується правил IMDR. Усі три посилаються на ISO 5832-3 для Ti-6Al-4V - і всі три бракують матеріал без нього.
ASTM F136 проти F1472 проти F67: вибір класу
ASTM F136 / ISO 5832-3 (Ti-6Al-4V ELI, Grade 23) є найвищим класом для несучих-імплантатів - стегон, колінних стегнових кісток, спинномозкових кліток, зубних імплантатів. Позначення ELI обмежує вміст кисню на рівні 0,13% (порівняно з 0,20% у класі 5), зменшуючи перехід від пластичного до крихкого та підвищуючи в’язкість до руйнування на 20%. Для імплантатів, які витримують 10+ мільйонів циклів навантаження in vivo, це не академічно.
|
Власність |
F136 (клас 23 ELI) |
F1472 (5 клас) |
F67 (клас 2 CP) |
|
Стандартний |
ASTM F136 / ISO 5832-3 |
ASTM F1472 |
ASTM F67 / ISO 5832-2 |
|
застосування |
Несучі-імплантати |
Хірургічні інструменти |
Не{0}}несучі-імплантати |
|
Межа текучості (МПа) |
Більше або дорівнює 795 |
Більше або дорівнює 860 |
Більше або дорівнює 275 |
|
UTS (МПа) |
Більше або дорівнює 860 |
Більше або дорівнює 930 |
Більше або дорівнює 345 |
|
Подовження (%) |
Більше або дорівнює 10 |
Більше або дорівнює 10 |
Більше або дорівнює 20 |
Поширена помилка: постачальники цитують «Ti-6Al-4V» без визначення ELI проти non-ELI. Для медичних імплантатів прийнятний лише F136 (ELI). F1472 (клас 5) призначений для застосувань, які не-навантажуються-імплантатами, як-от ручки хірургічних інструментів. ASTM F67 / ISO 5832-2 (клас 2 CP) є робочою конячкою для ненесучих імплантатів - кісткових пластин, гвинтів, краніальних сіток. Пасивуючий шар TiO₂ забезпечує стійкість до корозії в 3 рази вище, ніж 316L у фізіологічних середовищах. Кожна партія повинна містити сертифікат EN 10204 3.1, звіт про міцність на розтяг ASTM E8 і розмір зерна відповідно до ASTM E112 (менше або дорівнює ASTM 6 для кованого бруска). Підсумок: якщо сертифікат не вказує ELI, припустімо, що це не так.
Як 5-осьовий ЧПК зменшує геометричні дефекти
Виробнича геометрія – це те, де постачальники відрізняються. Деталі з медичного титану виходять з ладу з двох причин: дефекти матеріалу (внаслідок плавлення) та геометричні дефекти (внаслідок механічної обробки). Лотка великогомілкової кістки має вигнуту суглобову поверхню (радіус 30-60 мм), кіль з виточками та 4 гвинтові отвори під кутом 15-25 градусів від вертикалі. На 3-осьовому ЧПК для цього потрібні 4 налаштування - кожна додає ±0,02 мм, сукупно ±0,08 мм. На 5 осях, 1 установка, загальна ±0,02 мм.
The math doesn't lie. A tibial tray with 0.08mm mismatch causes micromotion >150 мікрон під навантаженням - поріг, коли фіброзна тканина інкапсулює імплантат замість вростання кістки. Імплант виходить з ладу через 3-5 років замість 15-20. Це вартість економії 30% на механічній обробці.
Специфікації допуску та поверхні
|
Можливість |
3-осьовий ЧПК |
5-осьовий (China Super Tech) |
Клінічний вплив |
|
Позиційна толерантність |
±0,08 мм |
±0,02 мм |
Точність підгонки імплантату |
|
Оздоблення поверхні (Ra) |
0.8-1.6 μm |
0.2-0.4 μm |
Зменшує прилипання бактерій |
|
Складність функції |
2.5D геометрії |
Повний 3D + підрізи |
Відповідає анатомічному дизайну |
|
Кількість установок |
4+ налаштувань |
1 налаштування |
Усуває сукупну помилку |
|
Точність різьби |
6г клас |
4-й клас |
Усуває люфт стопорного гвинта |
Шорсткість поверхні (Ra) є найбільш цитованою специфікацією, але найменш діагностичною. Поверхня може мати Ra 0,4 мкм і приховувати мікро-тріщини розміром 50 мкм від тупого інструменту. Для поверхонь імплантату Rz (менше або дорівнює 3,2 мкм без-суглобу) і залишкова напруга (бажано стиск 200-400 МПа) мають більше значення, ніж лише Ra. China Super Tech контролює знос інструменту кожні 8 деталей за допомогою датчика сили, підтримує рН охолоджуючої рідини 8,5-9,5 і застосовує кислотне травлення після механічної обробки відповідно до ASTM B600.
Які шляхи регулювання вимагають від ринку
Нормативні вимоги різко відрізняються в Німеччині, Японії, Індії та Південно-Східній Азії. Німеччина вимагає маркування CE відповідно до ЄС MDR 2017/745. Для імплантованого титану класу IIb уповноважений орган (TÜV SÜD, BSI, DEKRA) перевіряє технічну документацію відповідно до Додатку II. Постачальник надає сертифікати на матеріали EN 10204 3.1, біосумісність згідно з ISO 10993-5 і 10993-10, валідацію обробки (IQ/OQ/PQ) і управління ризиками відповідно до ISO 14971. Термін: 12-18 місяців.
Вимоги до Японії, Індії та Південно-Східної Азії
Японія не приймає маркування CE або FDA 510(k). Іноземні виробники призначають власника реєстраційного посвідчення (MAH) і подають до PMDA відповідно до сповіщення MHLW 169. PMDA вимагає сертифікатів заводу із записами про термічну обробку, а також дані випробувань на корозію JIS T 0301 - для Японії-, рідко доступні від європейських постачальників. Термін: 10-14 місяців для III класу.
CDSCO Індії вимагає реєстрації відповідно до MDR 2017. Для імплантатів класу C/D обов’язковим є офіційний представник Індії. Матеріальні сертифікати мають бути нотаріально засвідчені та апостильовані. Ринки Південно-Східної Азії відрізняються: Сінгапур HSA приймає маркування CE безпосередньо (найшвидше, 3-6 місяців). MDA Малайзії вимагає місцевої реєстрації та CE. BPOM в Індонезії вимагає даних місцевих клінічних випробувань для класу C+ (найдовший, 18-24 місяці). FDA Таїланду приймає CE + ISO 13485. МОЗ В’єтнаму вимагає ліцензії місцевого дистриб’ютора. Спільне для всіх: сертифікація виробника ISO 13485, повна відстежуваність (EN 10204 3.1 або еквівалент) і біосумісність відповідно до серії ISO 10993.
FAQ
З: Що таке ASTM F136 і чому це важливо для медичних імплантатів?
A: ASTM F136 визначає Ti-6Al-4V ELI (клас 23) для хірургічних імплантатів. Клас ELI обмежує вміст кисню на рівні 0,13%, підвищуючи стійкість до руйнування на 20% у порівнянні з класом 5. Для імплантатів, які витримують 10 мільйонів циклів навантаження, F136 є єдиною прийнятною специфікацією.
З: Яку обробку поверхні можна досягти на поверхні титанових імплантатів?
A: Ra 0,2-0,4 мкм на 5-осьовому ЧПК, з Rz менше або дорівнює 3,2 мкм. Травлення кислотою після механічної обробки відповідно до ASTM B600. Залишкова напруга перевірена на стиск 200-400 МПа. Звіт про цілісність поверхні додається до кожної партії.
З: Чи надаєте ви сертифікати EN 10204 3.1 для нотифікованих органів Німеччини?
A: Так. Сертифікати включають число теплоти, хімічний аналіз (ICP-OES), механічні властивості (ASTM E8), рейтинг включення (ASTM E45), розмір зерна (ASTM E112). TÜV SÜD і BSI приймають їх для перегляду технічних файлів MDR з 2019 року.
Як робочий процес закупівель визначає випуск партії
Робочий процес закупівель визначає, чи пройде ваша перша партія вхідну перевірку. Кожен крок створює документацію, яка потрапляє безпосередньо у ваш технічний файл MDR, програму PMDA або досьє CDSCO. Документація є вбудованою у виробництво, а не окремим продуктом. Ось 7-етапний процес, який ми виконуємо для кожного замовлення медичного титану.
1. Запит пропозицій із кресленнями → 24-годинна пропозиція (марка матеріалу, допуск, кількість, час виконання згідно ASTM F136)
2. Матеріальне підтвердження → бронювання теплової партії + EN 10204 3.1 попередній перегляд від ATS China
3. Прототип (50 шт.) → Перевірка 5-осьового ЧПК + звіт Zeiss CMM (15 розмірів на AS9102)
4. Перша перевірка товару → FAI за AS9102 (прийнято регуляторними органами ЄС/Японії/Індиани)
5. Виробництво (500+ шт.) →-перевірка процесу кожні 25 деталей + AQL 1.0 згідно з ISO 2859
6. Випуск партії → сертифікат відповідності + запис партії + матриця відстеження відповідно до ISO 13485
7. Відвантаження → очищена -азотом упаковка відповідно до ASTM D4169, реєстратор даних температури за запитом
Чому China Super Tech надає документацію, яка витримує перевірку
China Super Tech Co., Ltd. (moly-tungsten.com) постачає деталі з титанового сплаву виробникам медичних пристроїв у 27 країнах. На нашому титановому виробництві працюють 5-осьові обробні центри DMG MORI та Mazak з метрологією Zeiss CMM та оптичними компараторами Keyence. Постачання матеріалів перевірено ATS (Китай) і SGS (Японія). Сертифікат ISO 9001:2015, ISO 13485:2016 у розробці (Q1 2026).
Ми не конкуруємо за цінами. 3-Ціни магазинів у Веньчжоу на 30% нижчі. Ми змагаємось за документацію, яка витримає перевірку уповноваженим органом, запитання PMDA та внутрішній аудит якості. Звучить дорого? Це не так. Відхилений сертифікат матеріалу коштує в 10 разів дорожче через затримку термінів. Порахуй.
Запит на безкоштовний пакет зразків матеріалів (купони F136 + F67 із сертифікатами EN 10204 3.1) - відправляється DHL протягом 48 годин, безкоштовно, без зобов’язань для кваліфікованих виробників медичного обладнання. Надсилайте креслення на адресу [email protected], щоб отримати ціну за 24 години з попереднім переглядом повної документації.
Популярні Мітки: деталі з титанового сплаву для медичного обладнання, Китай деталі з титанового сплаву для медичного обладнання виробники, постачальники, фабрика










